Pierwsze urodziny bloga

Blog O prawie po niemiecku obchodzi swoje pierwsze urodziny. Dokładnie rok temu pojawił się pierwszy wpis o tytule „Czy wiesz, że …?

Co wydarzyło się przez pierwszy rok?

Przede wszystkim udało mi się założyć blog! Przez ten rok pojawiło się sporo wpisów, które zamieszczałam w miarę regularnie. Utworzyłam także swój autorski słownik polsko – niemiecki, który zawiera już blisko 160 wyrażeń. Wszystkie wyrażenia, które pojawiły się na blogu, są w słowniku automatycznie zamieszczane. Od jakiegoś czasu uzupełniam wpisy także krótkimi wyjaśnieniami zagadnień prawniczych, by przybliżyć je osobom, które dopiero stawiają pierwsze kroki w prawie.

Głowę mam pełną pomysłów. Staram się je stopniowo prezentować na blogu. Na nowy rok planuję zamieścić więcej ćwiczeń by utrwalać poznane już słownictwo. Pod koniec roku pojawiły się pierwsze fiszki oraz jedno ćwiczenie.

Czytelnicy

Największym motywatorem dla mnie są Czytelnicy. Zwykły lajk na facebooku bardzo mnie motywuje. Wiem wtedy, że to co robię, podoba się innym. Dziękuję Wam, że jesteście ze mną.

Czego sobie życzę?

Przede wszystkim wytrwałości i systematyczności. Życzę sobie by moje wpisy trafiały do jak największej grupy odbiorców, którzy chcą się uczyć niemieckiego języka prawniczego oraz mówić o polskim prawie w tym języku bez problemu.

Prośba do Was

Chciałabym poznać Wasze preferencje odnośnie wpisów pojawiających się na blogu. Jaka dziedzina prawa Was najbardziej interesuje? Czy jesteście zainteresowani cyklem wpisów poświęconych jednemu tematowi? Czy interesuje Was jakiś szczególny temat?

Jeśli chcecie podzielić się swoimi uwagami – piszcie w komentarzach pod tym wpisem, bezpośrednio do mnie na maila lub za pośrednictwem facebooka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *