Cześć!

Witaj na stronie O prawie po niemiecku! Jeśli czytasz te słowa, z pewnością chcesz dowiedzieć się o mnie czegoś więcej. Mam na imię Małgosia i miło mi, że się tu spotykamy.

Jestem prawnikiem. O tym, że będę studiowała prawo, i to w języku niemieckim i polskim zdecydowałam w szkole średniej. Od początku studiów zetknęłam się z niemieckim językiem prawniczym. Z upływem czasu poznając kolejne działy prawa zaczęłam się zastanawiać jak pewne instytucje i wyrażenia prawne można przetłumaczyć na oba języki. Mimo, że prawo polskie i niemieckie są do siebie podobne, występuje wiele różnic w obu systemach prawnych. To z kolei ma wpływ na ich tłumaczenie. Tak rozpoczęło się moje zainteresowanie przekładem prawniczym, które obecnie kontynuuję.

W wolnych chwilach oddaję się mojej największej pasji – koniom. Uwielbiam wraz z mężem wybrać się na przejażdżkę po terenie. Daje mi to odskocznię od codzienności, ale też pozwala mi spojrzeć na pewne problemy z innej perspektywy.

Postanowiłam podzielić się z Tobą moim zainteresowaniem prawem w języku niemieckim. Na moim blogu znajdziesz różnego rodzaju materiały, ćwiczenia i grafiki motywujące do nauki. Moim celem jest wsparcie Ciebie na tej drodze byś bez problemu i bez chwili zastanawiania potrafił mówić o polskim prawie po niemiecku.

Zapraszam do lektury mojego bloga.

Kontakt ze mną

Chcesz się ze mną skontaktować – zajrzyj do zakładki KONTAKT.